NetSetMan 5.x

NetSetMan

Файл довідки

Загальна інформація
Версія файлу довідки 5.0
Підтримувані
Операційні системи

7, 8, 10
32/64 біт
Ліцензія Некомерційне безкоштовне програмне забезпечення
або
Комерційна версія Pro
Переглянути у форматі HTML або PDF
Контакти www.netsetman.com
Форум підтримки
Основи
Опис

NetSetMan - це програма для керування мережевими налаштуваннями, що дозволяє легко перемикатися між попередньо налаштованими профілями. У поєднанні з чудовим керуванням Wi-Fi та практичними мережевими функціями, він є важливим інструментом для кожного користувача ноутбука.

 • IP-адреси (IPv4 та IPv6)
 • Шлюз, DNS, WINs
 • Керування WiFi
 • Ім'я комп'ютера
 • Робоча група
 • Принтер за замовчуванням
 • Мережеві диски
 • Статус NIC
 • Підключення (RAS/DUN/PPP/VPN)
 • Суфікс DNS
 • Таблиця маршрутів
 • Сервер SMTP
 • Файл хостів
 • Системні налаштування (дисплей, аудіо, брандмауер, ...)
 • Налаштування драйвера (швидкість/дуплекс, MTU, керування потоком, VLAN-ID, прив'язка протоколів)
 • MAC-адреса
 • Скрипти (BAT, VS, JS, ...)
 • Виконання програми
Додатково тільки в Pro-версії:
 • Можна використовувати на роботі
 • Необмежена кількість профілів
 • Мережевий домен
 • Повні налаштування проксі і
  Домашня сторінка браузера
  (Internet Explorer, Firefox, Opera)

NetSetMan пропонує те, чого досі не вистачало у Windows:
Потужний, простий у використанні інтерфейс для керування всіма мережевими налаштуваннями з одного погляду. Спробуйте, і ви більше ніколи не захочете без нього обходитися.

Всі налаштування та зміни автоматично зберігаються в окремому файлі(netsetman.xml), що дозволяє легко створювати резервні копії та переносити їх.

Активуйте збережений профіль одним кліком або навіть повністю автоматично!

Основна інформація
 • Профілі
  Кожен профіль являє собою набір налаштувань, необхідних для певного місця або сценарію. За допомогою підпрофілів можна налаштувати кілька мережевих адаптерів за допомогою одного профілю. Профілі можна об'єднувати у групи профілів.
 • Ручне налаштування
  Вам потрібно самостійно налаштувати потрібні профілі вручну. Неможливо вгадати правильні налаштування для невідомого місця. Основна мета програми - автоматизувати регулярні зміни налаштувань, які ви зазвичай робите вручну.
 • Вибір налаштувань
  Занесеннявсіх поточних налаштувань до профілю може стати відправною точкою, але вам все одно потрібно вирішити, які саме налаштування застосовувати під час активації профілю. Наполегливо рекомендуємо обмежити активні налаштування лише тими, які можуть змінитися. Наприклад, немає необхідності застосовувати ім'я комп'ютера, якщо цей параметр ніколи не змінюватиметься.
 • Конфігурація налаштувань
  Щоб налаштувати параметр, встановіть прапорець і або введіть потрібну конфігурацію безпосередньо в головному інтерфейсі, або відкрийте діалогове вікно конфігурації для цього конкретного параметра.
 • Активація профілю
  За замовчуванням жоден профіль не активується автоматично, тобто жодне налаштування у вашій системі не змінюється без вашого наміру. Тим не менш, ви можете використовувати функцію автоматичного перемикання, щоб активувати певні профілі автоматично на основі умов, що налаштовуються.
 • Піктограма у треї
  Рекомендується тримати NetSetMan згорнутим у треї і перемістити його піктограму у завжди видиму область. Таким чином, ви зможете швидко активувати профіль, натиснувши на іконку і вибравши профіль. Крім того, ви отримаєте корисний огляд всіх поточних IP-адрес (і, за бажанням, додаткових налаштувань), просто навівши курсор на іконку.
Профілі

Профіль містить один або декілька наборів ("підпрофілів") налаштувань. Всі вони будуть активовані один за одним, коли профіль буде активовано. Ви можете змінити їхній порядок перетягуванням.

Профілі організовані в групи в дереві профілів. Можна використовувати перетягування, контекстне меню правої кнопки миші та звичайні комбінації клавіш (клавіші зі стрілками для навігації, F2 для перейменування, F3 для пошуку і т.д.).

Профілі та групи можна створювати, видаляти та шукати за допомогою меню дерева профілів.

Всі зміни зберігаються автоматично, тому нічого випадково не загубиться.

Підказка профілю дає вам швидке уявлення про налаштування, які він містить. Вибравши групу, ви побачите огляд усіх її профілів та їхніх налаштувань.

Мережеві адаптери (NIC = Network Interface Card)

Усі доступні мережеві адаптери відображаються за їхніми назвами і типами. Виберіть мережевий адаптер, яким ви хочете керувати у поточному (під)профілі.

Список оновлюється автоматично під час запуску програми, але ви також можете оновити його вручну за допомогою контекстного меню правою кнопкою миші.

Якщо ви скопіюєте файл налаштувань (netsetman.xml) на іншу систему, вибраних мережевих адаптерів там не буде, тому вибір буде недійсним. Подібна проблема може виникнути після значного оновлення драйверів, внаслідок чого Windows сприйматиме наявний мережевий адаптер як новий пристрій. У такому разі NetSetMan спробує перепризначити усі мережеві адаптери у профілях автоматично, використовуючи назву мережевого адаптера та його MAC-адресу. Додаткові можливості для професійного використання описано тут: Розподіл у корпоративних мережах.

Редагування налаштувань

Отримання поточних налаштувань

 • Щоб прочитати поточні налаштування з системи в профіль, натисніть на відповідну кнопку зі стрілкою.
 • Щоб прочитати всі поточні налаштування, клацніть профіль правою кнопкою миші і виберіть " Отримати поточні налаштування".

Налаштування клірингу

 • Щоб очистити конфігурацію певного параметра, клацніть його правою кнопкою миші і виберіть Очистити.
 • Щоб очистити значення поля IP, просто двічі клацніть на відповідному написі.

Налаштування копіювання та вставки

 • Щоб продублювати профіль, скористайтеся командою Копіювати/Вставити в контекстному меню профілю або просто натисніть Ctrl+C/V.
 • Щоб скопіювати і вставити лише певний параметр, клацніть його правою кнопкою миші і виберіть Копіювати/Вставити.
Активація профілю

Щоб застосувати всі налаштування поточного профілю, натисніть кнопку Активувати або, якщо програма згорнута, виберіть профіль з меню в треї. Зверніть увагу, що будуть активовані лише ті налаштування, для яких встановлено прапорець.

Діалогове вікно Активація містить інформацію про поточний хід активації.
Тут ви можете побачити, які налаштування буде застосовано і чи буде процес успішним чи ні. Ви можете будь-коли скасувати процес активації, натиснувши кнопку Скасувати, однак не всі налаштування можна зупинити миттєво, тому для завершення поточної дії може знадобитися деякий час.

Перш ніж застосувати налаштування IP, NetSetMan спочатку перевіряє, чи не відрізняються вони від поточної конфігурації системи. Якщо вони збігаються, NetSetMan пропустить цей крок і продовжить роботу негайно, без затримок. Ви побачите повідомлення " Пропустити" поряд з адресою. Якщо ви хочете примусово оновити конфігурацію IP у вашій системі (навіть якщо нічого не змінилося), ви можете зробити це, встановивши у своєму профілі Статус адаптера на Перезапустити. Після цього Windows переініціалізує конфігурацію мережевого адаптера.

Всі зміни застосовуються негайно. Однак у певних випадках деякі налаштування набувають чинності через деякий час або вимагають перезавантаження (особливо " Ім'я ПК " і " Робоча група/домен").

Щоб переглянути додаткову інформацію та повідомлення про помилки в повному обсязі, відкрийте розділ внизу.

Щоб знайти рішення для найпоширеніших помилок і проблем, відвідайте наші поширені запитання та форум підтримки.


Компактний режим та повний режим

На додаток до стандартного "Повного режиму", де ви можете налаштувати параметри і структуру ваших профілів, доступний "Компактний режим". Ви можете перемикатися між цими режимами в будь-який час, натиснувши відповідну кнопку в меню.

Після того, як всі профілі налаштовані, компактний режим є ідеальним інтерфейсом. Тут ви маєте компактний огляд усіх профілів та їхніх налаштувань, не турбуючись про випадкові зміни.

Якщо ви використовуєте Адміністрування (без позначки Змінювати налаштування профілю ), компактний режим буде використано автоматично, щоб запобігти зміні налаштувань користувачем.

Меню лотка та інформація про лоток

Піктограма програми в області сповіщень є важливою частиною NetSetMan.

Клацання правою кнопкою миші на іконці відкриває меню трею, де можна швидко активувати профіль і отримати доступ до інструментів програми.

При наведенні курсору на піктограму відображається інформація про треї з усіма важливими IP-адресами та системними налаштуваннями, активними на даний момент у вашій системі. Ви можете налаштувати відображувану інформацію в налаштуваннях програми. Всі дані збираються в режимі реального часу, тому можлива невелика затримка в залежності від обраних вами додаткових налаштувань.

За замовчуванням Windows приховує неактивні піктограми сповіщень. Для швидкого доступу вручну перемістіть піктограму програми з неактивної області у завжди видиму область:
 1. Клацніть на символ стрілки в області сповіщень, щоб переглянути всі приховані піктограми сповіщень.
 2. Перетягніть піктограму NetSetMan з прихованої області до завжди видимої області.
 3. Помістіть його в тому місці, де ви хочете, щоб він був готовий до ваших послуг.

За бажанням ви можете змінити поведінку клацання на піктограмі, щоб відкрити інформацію про лоток як завжди доступне діалогове вікно, яке можна розмістити в будь-якому місці екрана. Його текст можна виділити і скопіювати. Відображена інформація оновлюється автоматично кожні кілька секунд, доки не вибрано жодного тексту.

Поведінку лівого/правого/подвійного клацання можна налаштувати у налаштуваннях програми відповідно до ваших потреб.Налаштування
Огляд

NetSetMan розроблений таким чином, що дозволяє вам мати прямий доступ до всіх налаштувань профілю. Деякі параметри, такі як основні IP-адреси, з'єднання WiFi і принтер за замовчуванням, можна налаштувати безпосередньо на головному інтерфейсі. Інші, більш складні налаштування можна увімкнути лише тут, і вони покажуть короткий огляд поточної конфігурації. Щоб змінити їх, спочатку активуйте їх, а потім відкрийте відповідне діалогове вікно, натиснувши кнопку [...].

У наступних розділах ви знайдете основні інструкції та корисні поради щодо використання всіх налаштувань і функцій.

Розширені налаштування TCP/IP

IP, шлюз і DNS-адреси є основною функцією NetSetMan, тому їх можна налаштувати безпосередньо на головному інтерфейсі.

Якщо ви хочете додати до мережевого адаптера кілька IP-адрес, адрес шлюзу, DNS і WINS, щоб бути в декількох мережах одночасно, ви можете зробити це, натиснувши кнопку IP+.

Тут ви також маєте можливість керувати більш розширеними налаштуваннями, такими як IPv6-адреси, таблиця маршрутів, суфікс DNS, IPConfig, NetBIOS та метрика інтерфейсів.

Стан адаптера

Ви можете увімкнути, вимкнути або перезапустити вибраний мережевий адаптер.

Якщо ви хочете увімкнути один адаптер і вимкнути один або всі інші, вам потрібно створити підпрофілі для кожного з адаптерів. Це можна зробити вручну або за допомогою контекстного меню, яке може автоматично створити підпрофіль для кожного мережевого адаптера, який включено до списку адаптерів, і відповідно налаштувати його стан.

WiFi

Профіль NetSetMan можна використовувати для підключення до бездротової мережі за допомогою існуючого профілю WiFi. Для цього виберіть адаптер WiFi у вашому профілі, а потім виберіть профіль WiFi у випадаючому списку WiFi. Або виберіть Від' єднати, щоб розірвати будь-яке існуюче з'єднання.

Підключення за MAC-адресою

Зазвичай Windows підключається до бездротових мереж на основі SSID. Якщо декілька точок доступу мають однаковий SSID, Windows групує їх і підключається до точки доступу з найкращим сигналом. Однак іноді вам може знадобитися підключитися до певної точки доступу. За допомогою NetSetMan ви можете це зробити!

Якщо ви хочете підключитися до певної бездротової мережі під час активації профілю NetSetMan, ви можете зробити це, додавши її MAC-адресу до вибору WiFi. Виберіть "Підключитися за MAC-адресою..." і введіть потрібну вам MAC-адресу. Після активації профілю NetSetMan підключиться до відповідної точки доступу. Зверніть увагу, що у вашій системі повинен бути налаштований відповідний профіль WiFi.

Ви також можете використовувати NSM WiFi Management для ручного підключення до будь-якої конкретної точки доступу.

Налаштування драйвера

Апаратні налаштування залежать від можливостей мережевого адаптера та його драйвера. Зокрема, налаштування, доступні лише для дротових адаптерів (швидкість/дуплекс, MTU/Jumbo Packet, керування потоком та ідентифікатор VLAN), можуть бути вимкнені або обмежені залежно від типу мережевого адаптера.

Змінювати MAC-адресу слід лише тоді, коли ви точно знаєте, що робите. Хоча фактична апаратна адреса є незмінною, вона може бути перезаписана в системі так, щоб Windows використовувала змінену адресу. Після цього може знадобитися перезавантаження системи, щоб переконатися, що зміни повністю відобразилися в системі та мережі.

Прив'язки до протоколів можна вмикати та вимикати за потреби. Наприклад, IPv6 і спільний доступ до файлів можна ввімкнути в одному місці і вимкнути в іншому.

Принтер за замовчуванням

Якщо ви друкуєте документи в різних місцях, ви можете змінити принтер за замовчуванням, щоб не вибирати правильний принтер щоразу під час друку.

Список доступних принтерів оновлюється автоматично, коли ви його відкриваєте.

Вибраний принтер зберігається під назвою. Якщо ви коли-небудь перейменуєте його, вам потрібно буде знову вибрати його у своїх профілях.

Робоча група

Робочою групою за замовчуванням у Windows є , але ви можете змінити її в інших місцях. Майте на увазі, що для повного застосування змін необхідно перезавантажити систему.

Перемикання між робочими групами та доменами можливе за допомогою NetSetMan Pro.

Налаштування системи

На додаток до звичайних мережевих налаштувань, іноді вам може знадобитися змінити деякі системні налаштування залежно від вашого місцезнаходження або ситуації. Наприклад, перебуваючи в університеті, ви хочете вимкнути гучність звуку, змінити шпалери або активувати збалансований план енергоспоживання.

Ви також можете скористатися діалоговим вікном Параметри системи для швидкої зміни деяких параметрів, на пошук яких у Windows знадобилося б більше часу. Просто натисніть кнопку, щоб безпосередньо активувати цей параметр.

Підтримувані налаштування: режим відображення, зовнішній дисплей, шпалери, колір робочого столу, заставка, схема оформлення, гучність динаміків і мікрофона, звукова схема, брандмауер Windows (в т.ч. винятки і сповіщення), план енергоспоживання, часовий пояс, ім'я комп'ютера і Windows Update.

Мережеві диски

За допомогою NetSetMan ви можете підключати/підключати та відключати/відключати необмежену кількість мережевих дисків.

Коли профіль буде активовано, NetSetMan порівняє список усіх під'єднаних на даний момент дисків зі списком дисків, які буде під'єднано. Усі мережеві диски, які є в обох списках (однакова буква диска і однаковий шлях до папок), залишаться недоторканими. Усі інші мережеві диски буде від'єднано перед підключенням нових.

З'єднання

За допомогою цієї функції можна підключати або відключати будь-які типи з'єднань Windows, як-от комутовані мережі, мобільний широкосмуговий доступ або VPN. Сумісні з'єднання перераховані у Windows разом з вашими звичайними мережевими адаптерами у діалоговому вікні "Мережеві з'єднання". З технічної точки зору підтримуються всі з'єднання, сумісні з "RasDial".

Ви можете відключити всі встановлені на даний момент з'єднання, встановивши прапорець, або підключити/відключити деякі з'єднання індивідуально в порядку їх переліку.

Якщо з якихось причин ваше з'єднання відсутнє у списку, ви можете додати його вручну, вибравши Додати... у списку вибору і ввівши його ім'я, як воно відображається у Windows.

NetSetMan також підтримує декілька сторонніх VPN-клієнтів, таких як OpenVPN, Shrew і Cisco. Якщо ваш VPN-клієнт сумісний, NetSetMan покаже його VPN-профілі у списку вибору.

SMTP / Електронна пошта

У деяких випадках IP-адреса SMTP-сервера для надсилання електронних листів залежить від вашої мережі. Якщо ви перебуваєте в одній мережі, вам може знадобитися локальна IP-адреса, наприклад, 10.0.0.1, а якщо ви перебуваєте за межами цієї мережі, вам може знадобитися доступ до сервера за глобальною IP-адресою.

Замість того, щоб намагатися бути сумісним з багатьма різними поштовими клієнтами і мати справу з різними профілями користувачів, NetSetMan вирішує цю проблему простим обхідним шляхом. Встановіть nsm.smtp як SMTP-адресу у вашому поштовому клієнті і налаштуйте IP-адреси у відповідних профілях. При активації профілю обидва значення будуть зв'язані за допомогою локального файлу hosts, тому вам більше не потрібно робити ніяких додаткових змін у вашому поштовому клієнті.

Файл хостів

У дуже специфічних випадках може бути необхідним або корисним вручну призначити IP-адреси іменам або доменам. Зауважте, що NetSetMan змінюватиме лише власні записи хостів, залишаючи вже існуючі записи недоторканими.

Скрипти та програми

NetSetMan пропонує зручний спосіб керування файлами скриптів. Однак він не має власної мови сценаріїв, тобто ви можете використовувати лише ті мови сценаріїв, які може виконувати ваша операційна система. Найпоширенішими мовами сценаріїв є VBS, JS та командні файли командного рядка. Скористайтеся улюбленою пошуковою системою, щоб знайти більше інформації про скрипти і про те, що з ними можна робити.

Відкрийте існуючий файл сценарію або створіть новий, щоб мати можливість редагувати сценарій.
Ви можете створити два сценарії, які будуть виконуватися до і після зміни всіх інших налаштувань.
Якщо вам потрібна затримка між запуском скрипта і зміною мережевих налаштувань, ви також можете вказати її.

Виконання програми

NetSetMan пропонує зручний спосіб запуску зовнішніх програм для кожного профілю.
Програми можна запускати в обмеженому контексті користувача (за замовчуванням з увімкненим UAC) або з правами адміністратора (без запиту UAC). За потреби можна додати додаткові параметри.
Програми можна запускати у звичайному, розгорнутому або згорнутому вигляді (якщо підтримується).

Вже запущені процеси можна завершити на основі імені файлу (незалежно від того, де він знаходиться) або на основі точного шляху до файлу.

Кожна дія може мати індивідуальну затримку до (від'ємне значення) або після (додатне значення) виконання.


Особливості
Керування WiFi

NSM WiFi Management відображає всі доступні мережі та точки доступу, не групуючи їх, щоб ви могли встановити саме те з'єднання, яке вам потрібно.

У кожному стовпчику є додаткові підказки, які можуть бути корисними для вас. Контекстне меню правої кнопки миші дозволяє швидко скопіювати найважливіші дані до буфера обміну. Воно також дозволяє додавати описи або кольори фону для певних точок доступу, що полегшує розрізнення неоднозначних назв мереж.

Ви можете підключитися до мережі, двічі клацнувши на ній або скориставшись кнопкою Підключитися. Якщо для цього підключення не існує профілю, ви можете створити його спочатку. Налаштування (автентифікація, шифрування, ...) будуть налаштовані автоматично залежно від розпізнаної мережі, але ви можете змінити їх за потреби.

Два розділи " Профілі WiFi " і " Параметри WiFi " надають додаткову функціональність і можуть бути показані або приховані за допомогою кнопок на панелі інструментів.

Профілі WiFi

Профілі для бездротових мереж зберігаються безпосередньо у Windows. NetSetMan надає зручний спосіб доступу до них та керування ними. Ви можете створювати, редагувати, видаляти, імпортувати/експортувати і переставляти профілі WiFi.

Параметри WiFi

Додаткові опції допомагають вирішувати проблеми, пов'язані з WiFi, автоматизуючи завдання у фоновому режимі, щоб вам більше не доводилося робити це вручну.

 • Вимкнути WiFi при підключенні до локальної мережі, в іншому випадку увімкнути
  NetSetMan реагує на підключення або відключення Ethernet-кабелів і відповідно вимикає/вмикає ваш бездротовий мережевий адаптер. Це гарантує, що дротові з'єднання завжди мають перевагу над бездротовими.
 • Автоматичне перемикання на точку доступу WiFi з найсильнішим сигналом поточного SSID
  Якщо є кілька точок доступу до однієї мережі, і ви пересуваєтеся між ними, ваше з'єднання можна покращити, якщо завжди перемикатися на точку доступу з найкращим сигналом. Зазвичай ваше з'єднання буде ставати все гіршим і гіршим, перш ніж Windows нарешті відключиться від нього і підключиться до кращого з'єднання.
 • Записувати журнал
  Якщо у вас виникли проблеми з бездротовим з'єднанням, ви можете увімкнути цю опцію. Після цього NetSetMan буде відстежувати всі зміни WiFi і записувати їх у текстовий файл, щоб ви могли проаналізувати його за потреби.

Вимоги

NetSetMan використовує власний WiFi API Windows. Переконайтеся, що служба ) увімкнена і запущена.

Мережеві інструменти

Додаткові вбудовані інструменти доповнюють набір мережевих інструментів, щоб ви були готові до всіх видів мережевої діяльності.

Консоль: Зручний доступ до мережевих інструментів командного рядка Windows, таких як Ping, Tracert, Nslookup, Netstat та Ipconfig.

Відомості про адаптери: Доступ до всіх важливих відомостей про всі ваші мережеві адаптери в одному місці, включаючи адреси IPv4/IPv6, системні ідентифікатори, налаштування протоколів і драйверів, ...

Сканер мережі: Сканує мережу, до якої ви зараз підключені, на наявність інших комп'ютерів, мережевих пристроїв і спільних мережевих папок.
 • Сканування за діапазоном IP-адрес (IPv4 і IPv6), підмережею (CIDR), ARP і NDP кешем
 • Отримуйте такі дані, як ім'я, MAC-адреса, домен/робоча група, операційна система, мережеві ресурси тощо.
 • Багатопотоковість для одночасного сканування великої кількості IP-адрес
 • Висока сумісність і гнучкість завдяки використанню нових і старих протоколів
 • Копіювання деталей, відкриття цілей, експорт результатів, відправка Wake-On-LAN
 • Список обраного для часто використовуваних об'єктів
 • Детальна інформація про мережеві принтери (спільні або безпосередньо підключені)
 • Фільтр пошуку в реальному часі для всіх результатів
 • Спеціальну сторінку про вбудований мережевий сканер можна знайти тут: www.netsetman.com/network-scanner

З'єднання: Перевірте, які мережеві з'єднання зараз активні у вашій системі, які програми встановили їх і куди вони ведуть. Ви будете здивовані, побачивши, що відбувається з вашою системою!


Автоперемикач

Активувати профіль одним клацанням миші з меню лотка досить просто. Але в деяких випадках може бути ще простіше активувати профілі повністю автоматично на основі користувацьких умов. Вбудована функція автоматичного перемикання робить саме це.

Умови:

Наступні умови можна налаштувати для кожного профілю окремо:

Навколишні мережі WiFi
 • Бездротова мережа (SSID або MAC) в межах/поза зоною досяжності
 • Рівень сигналу бездротової мережі нижче/вище певного значення
 • Підключено/відключено до певної бездротової мережі
Розташування мережі
 • : Автоматично згенеровані мережеві профілі Windows (Vista і новіші версії)
 • MAC-адреса шлюзу: Відбиток автоматично призначеного DHCP-шлюзу
 • Ping: доступність певного сервера або системи в мережі
Стан адаптера
 • Стан підключення локального мережевого адаптера (підключено/відключено)
Часові рамки
 • Певні дні тижня та часові рамки (наприклад, Сб+Нд, 8:00 - 18:00)
Обліковий запис користувача
 • Поточний користувач Windows, який увійшов до системи

Хоча не існує технічних обмежень на кількість умов для одного профілю, намагайтеся зробити їх якомога простішими. У більшості випадків для досягнення бажаного результату цілком достатньо включити одну або дві умови.

Ви можете вказати, що для активації профілю повинні бути виконані всі або хоча б одна з умов.

Профілі, розташовані вище, мають вищий пріоритет, якщо одночасно виконуються умови для декількох профілів.

Огляд:

Якщо ви налаштували автоматичне перемикання для кількох профілів, може бути важко зрозуміти, чому якийсь профіль активовано або не активовано. Панель автоматичного перемикання допоможе вам відстежувати всі профілі з умовами автоматичного перемикання та їхній поточний стан.

За кольорами ви можете побачити, які умови виконані, і який профіль було автоматично переключено. Зеленим кольором позначені умови, які на даний момент виконані, червоним - ті, що не виконані, а сірим - ті, де статус не має значення, оскільки попередній профіль вже відповідає всім умовам.

Тут ви також можете налаштувати загальні параметри автоперемикання, які застосовуються до всіх профілів, наприклад, зовнішній вигляд сповіщення про автоперемикання.

Опція Увімкнути автоперемикання вмикає або вимикає автоматичне перемикання профілів загалом для всіх профілів.

Автоматична активація профілю:

За замовчуванням процес активації ініціюється повідомленням і настроюваним відліком затримки, що дозволяє вам за бажанням перервати процес активації. Крім того, можна використовувати власне сповіщення Windows або активувати профіль без жодних повідомлень у фоновому режимі. В останньому випадку значок у треї буде анімований під час процесу активації і тимчасово змінить свій колір відповідно до результату активації, щоб візуально інформувати вас про автоматизований процес.

Для економії системних ресурсів NetSetMan не порівнює ваші поточні налаштування з налаштуваннями профілю, який буде активовано. Це означає, що якщо ви зміните будь-які налаштування вручну, NetSetMan не помітить цих змін.

Примітки

Ви можете створювати короткі нотатки для кожного профілю, якщо хочете запам'ятати або нагадати призначення профілю. Якщо для профілю створено примітку, у дереві профілю відображатиметься піктограма. Нотатку також видно в повному режимі як підказку у вигляді іконки і в компактному режимі у верхній частині налаштувань профілю.Служба NetSetMan / Обмежений обліковий запис користувача

NetSetMan потребує прав адміністратора, щоб мати змогу змінювати мережеві та системні налаштування для вас. Зазвичай, запуск такої програми неможливий для обмеженого облікового запису користувача. Навіть для облікових записів адміністратора при кожному запуску програми з'являється діалогове вікно з попередженням, якщо увімкнено UAC (Контроль облікових записів користувачів).

Для вирішення цієї проблеми до складу NetSetMan входить спеціальний компонент під назвою NetSetMan Service, який надає основній програмі необхідні привілеї.

Встановлена служба відображається у діалоговому вікні Служби Windows (services.msc), і нею також можна керувати. Крім того, його можна встановити/видалити або запустити/зупинити за допомогою командного рядка:

Якщо ви отримуєте помилку "Недійсний підпис", переконайтеся, що виконавчий файл програми не було змінено, а відповідну групову політику Windows вимкнено: .

Якщо ви запустите NetSetMan з обмеженим обліковим записом користувача, де служба NetSetMan недоступна, ви отримаєте повідомлення з поясненням проблеми. Як альтернативу, ви можете ввести облікові дані адміністратора з локального облікового запису, які NetSetMan збереже у зашифрованому вигляді у своєму файлі налаштувань і використає для запуску з необхідними привілеями. Зауважте, що у цьому випадку програма буде запущена у контексті користувача, чиї облікові дані було використано.

Перемикання профілю до входу в систему

Дуже унікальною і потужною функцією є можливість активації профілів на екрані входу в систему. Це дозволяє підготувати правильні мережеві налаштування, необхідні для вашого облікового запису, активувавши профіль NetSetMan ще до входу в систему.

Щоб скористатися цією функцією, необхідно встановити NetSetMan Service і увімкнути опцію перемикання профілю на екрані входу в систему Windows(На лаштування ' Системні привілеї).

Зверніть увагу, що ця функція дозволяє змінювати лише ті налаштування, які є спільними для всіх користувачів. Користувацькі налаштування не можуть бути змінені поза сеансом користувача.

Адміністрація

Якщо ви налаштували NetSetMan для використання іншою особою, ви можете вказати, які саме дії вона може виконувати. За допомогою пункту Адміністрування( Налаштування ' Адміністрування) ви можете зробити саме це.

Коли ви активуєте цей режим, вам спочатку потрібно буде ввести пароль, що складається з 6 або більше символів. Тільки з цим паролем ви зможете змінювати налаштування адміністрування або виконувати дії, які ви захистили (запуск/вихід з NetSetMan, активація профілів, зміна налаштувань профілю, зміна налаштувань програми, інсталяція оновлень).

Ви навіть можете заблокувати певні попередньо налаштовані профілі, щоб користувач не міг їх змінювати, але міг активувати. Або ви можете взагалі обмежити доступ до певних параметрів, таких як робоча група і домен, дозволивши користувачеві налаштовувати і використовувати всі інші параметри.

Контрольна сума вашого пароля буде записана до реєстру Windows. Переконайтеся, що звичайний користувач не має прав на запис до (на x64: ). Якщо ви забули пароль, вам потрібно буде видалити цей ключ вручну. Якщо ваш файл налаштувань зашифровано, ніхто без пароля не зможе його переглянути або відредагувати.

Активація з командного рядка

У деяких особливих випадках вам може знадобитися активувати профілі без використання графічного інтерфейсу NetSetMan: перемикання профілів за допомогою ярликів, активація профілю під час запуску Windows, запуск активації профілю із зовнішнього скрипта тощо.

Доступні наступні параметри:

Довідка командного рядка: Перегляд усіх доступних параметрів та інструкцій
Активувати профіль за ім'ям або ідентифікаційним номером
Активуйте профіль у тихому режимі (діалогове вікно активації закриється автоматично, якщо не виникло жодних помилок)
Активувати профіль за допомогою сповіщення Windows
Увімкнути прихований профіль (як іконку в треї)
Запуск NetSetMan у згорнутому стані
Запуск NetSetMan у повному режимі (за замовчуванням)
Запуск NetSetMan у компактному режимі
Запустіть другий екземпляр NetSetMan. Увага! Усі активні екземпляри пишуть до одного файлу налаштувань!
Повідомлення про некомерційне вільне програмне забезпечення

Це повідомлення у головному вікні з'являється в середньому при кожному сьомому запуску програми для користувачів робочої групи і при кожному другому запуску програми для користувачів домену.

На жаль, це необхідно для того, щоб нагадати користувачам, що NetSetMan є вільно розповсюджуваним програмним забезпеченням для некомерційних цілей (= приватних або почесних). Підводячи підсумок: Ви можете використовувати продукт безкоштовно, якщо ви не економите оплачуваний робочий час. Якщо ви хочете використовувати продукт, наприклад, на роботі або на комерційному ноутбуці, вам необхідно придбати ліцензію NetSetMan Pro. Не існує спеціальних правил для освітніх або некомерційних установ. Професори, вчителі та інші працівники можуть використовувати некомерційну безкоштовну версію, тільки якщо вони працюють на громадських засадах (тобто безоплатно).

Будь ласка, прочитайте ліцензійну угоду для отримання додаткової інформації.

Звичайно, це повідомлення не включено до Pro-версії.

Додатково в NetSetMan Pro
Необмежене керування профілем

За допомогою NetSetMan Pro ви можете створювати необмежену кількість профілів і груп.

Дерево профілів (з'явилося у версії 5.x, замінивши стару навігацію за допомогою вкладок) - це ідеальний спосіб організувати навіть велику кількість профілів. Групи можуть бути навіть вкладені в кілька рівнів, що дозволяє вам керувати профілями в будь-якій структурі, яка вам найбільше підходить.

Браузер / Проксі

За допомогою NetSetMan Pro ви можете керувати налаштуваннями проксі-сервера Windows / Internet Explorer і Mozilla Firefox. Chrome, Opera і Edge не мають власних налаштувань проксі, а автоматично використовують системні налаштування, налаштовані для Windows/IE.

Якщо ви хочете видалити налаштування проксі під час активації профілю, встановіть прапорець Проксі, щоб вказати, що ви хочете застосувати зміни до конфігурації проксі, а потім виберіть Пряме з'єднання / Без проксі.

Крім того, ви можете змінити домашню сторінку, а якщо ви використовуєте профілі у Firefox, ви також зможете вибрати ім'я профілю.

Зверніть увагу, що перед зміною налаштувань Firefox має бути закритий.
Якщо у вас є кілька профілів Firefox і папки їхніх профілів змінюються (наприклад, через нову систему), вам потрібно буде повторно вибрати профіль у списку, щоб він оновився у вашому файлі налаштувань.

Мережевий домен

Щоб приєднатися до домену, введіть його назву, своє ім'я користувача та пароль. Пароль буде збережено в зашифрованому вигляді у файлі налаштувань програми.

У доменах NT користувач може бути членом лише одного домену одночасно. Це означає, що, приєднавшись до іншого домену або робочої групи, ви втрачаєте членство в попередньому домені, доки не приєднаєтеся до системи знову.

NetSetMan може приєднати вас до домену, тільки якщо ваш обліковий запис користувача домену має на це дозвіл.
Цей привілей облікового запису називається "Додати робочу станцію до домену " і має бути увімкнений у вашому обліковому записі. Якщо ви не маєте цього привілею, попросіть вашого мережевого адміністратора надати його вам. Інакше ви не зможете самостійно приєднатися до домену після того, як вийдете з нього.

Розповсюдження в мережах компаній

NetSetMan Pro пропонує кілька допоміжних функцій, які допоможуть вам легше поширювати програмне забезпечення з попередньо налаштованими параметрами і ліцензією в мережі вашої компанії. Все, що вам потрібно знати, ви знайдете в детальному описі в розділі поширених запитань і відповідей.

loading...